בית / אפליקציות / תמיד חלמתם ללמוד יפנית ? זה כבר לא חלום

תמיד חלמתם ללמוד יפנית ? זה כבר לא חלום

בעבר קריאה וכתיבה נחשבו כדבר נדיר ורק מעטים מהאליטה התרבותית ידעו לקרוא ולכתוב, דמיינו לכם אם באותם תקופות אנשים היו לוחצים כמה קליקים ולומדים בקלות כל שפה שרק יבחרו, כיום החלום הרחוק הזה נשמע כמו בדיחה ורצות כיום עשרות אלפי אתרים ואפליקציות שמלמדות את השפות השונות ומלוות אותך צעד צעד.
יפנית – שפה שנחשבת נורא קשה יכולה להיות בטלפון שלנו יחד עם ספר לימוד שלם בכמה קליקים. קיימות אלפי אפליקציות לימוד יפנית ביניהן Ja sensei, Learn Japanese,Hiragana learn Japanese ועוד אפליקציות רבות שבנויות על אותו רעיון – לימוד יפנית בסיסית עד מתקדמת.
באפליקציות השונות תוכלו למצוא דרכי לימוד מיוחדות מאוד ושונות ממה שאנחנו רגילים להם לדוגמא : בתוכנה FluentU שיטת הלימוד היא נורא מיוחדת ואני אישית נורא התלהבתי ממנה – מראים סיטואציות שונות מחיי היום יום של כל אחד ואחד מאיתנו רק שהאנשים מתקשרים ביפנית והתרגום כתוב מתחת לסרטון למשל אישה בחנות בגדים מדברת עם מוכרת בחנות בגדים ושואלת על המידות ועוד המון סיטואציות שונות שכל אחד ואחת מאיתנו מכירים.
אך בכל זאת אל תיתנו למה שקראתם במאמר הזה להטעות אתכם – יפנית זה לא קנדי קראש, התוכנות עוזרות מאוד ומלמדות אבל התהליך אינו קורה ברגע ואתם צריכים להשקיע ללמוד ולחזור על השפה הזאת כמו שאתם חוזרים על מתמטיקה או אנגלית.
FluentU – האפליקציה/האתר מכילה עשרות אלפי סרטוני לימוד בשפות השונות, האתר עצמו נורא יפה ומעוצב בצורה נוחה גם שיטת הלימוד עצמה עם הסרטונים נורא הלהיבה אותי ונראית נהדרת ועוזרת מאוד, לאחר גלישה ממושכת באתר הבנתי שזה לא קל כמו שחשבתי התוכנה עצמה עוזרת לסיטואציות בחיי היום יום אך אינה מלמדת אותך מאפס ואינה מדגישה את הדקדוק ביפנית, האומנם יפני אני לא אבל לא הרגשתי מהזמן שגלשתי באתר לימוד מאפס ולכן זה יכול להקשות על רבים כמוני שאין להם בסיס ומהיכן להתחיל.
לסיכום התוכנות האלה הן תוכנות נהדרות כבסיס אבל אי אפשר לסמוך עליהן בכדי ללמוד יפנית, קשה ללמוד כל שפה מאפס ודרך תוכנה בכלל.
אם אתם רוצים ללמוד יפנית בסיסית ממליץ בחום על FluentU ושאר האפליקציות הכתובות במאמר.

אודות admin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *