בית / מדריכים / איך לכתוב ביפנית על המחשב

איך לכתוב ביפנית על המחשב

אם אתם לומדים יפנית בוודאי חשבתם לעצמכם איך לכתוב ביפנית על המחשב, זה דבר הכרחי ויעיל ללמידה שלכם וגם לידע הכללי במחשבים(איך להוסיף שפות).

בכל מקרה יש כמה שיטות לכתוב ביפנית על המחשב, קיימת למשל השיטה הלטינית שבה משתמשים בשפה הלטינית בשביל לכתוב ביפנית אף על פי שזה בעייתי בחלק מההבהרות כמו Shi .

ולכן נראה לכם את השיטה הפשוטה ביותר – להוסיף את השפה למקלדת

ראשית נלחץ על כפתור ההתחלה וניכנס ללוח הבקרה. נבחר בשעה שפה ואזור ולאחר מכן בבחירה הראשונה (שנה לוחות מקשים או שפות קלט) תיפתח לנו הלשונית לוחות מקשים ושפות. נלחץ על שינוי לוחות מקשים מצד שמאל למטה נבחר בכפתור הוספה ופשוט תורידו את הגלגלת עד שתמצאו יפנית. תלחצו עליה פעמיים ואז תלחצו על הכפתור הוספה ואחר מכן בצד שמאל למטה החל ועכשיו נוספה לכם השפה היפנית למחשב. (השפה עצמה על המחשב ותוכלו לשנות אותה בסרגל המשימות למטה בכפתור שמופיע HE  לחצו עליו ושנו ליפנית או שתלחצו על המקשים הרגילים לשינוי שפה alt+shift  אבל שימו לב שהאותיות אינם בסדר מסוים על המקלדת ולכן תצטרכו ליצור או לקנות מדבקות של השפה היפנית למקלדת). לאחר מכן בצעו הפעלה מחדש למחשב.

מדבקות למקלדת

מדבקות למקלדת בשפה היפנית תוכלו למצוא בעשרה שקלים מאיביי :

http://www.ebay.com/itm/Japanese-Keyboard-Sticker-Black-White-Transparent-108-keys-high-quality-/231640119551?var=&hash=item35eed3b8ff:m:mAv-zYczi5fCLArVUcUPLDw

אני מציע לחפש גם באופיס דיפו, ומקומות שונים שמשווקים ציוד משרדי אולי יש להם מדבקות למקלדת, אני אישית יודע שקיימות מדבקות ברוסית בחנויות אך לא יודע אם יש ביפנית, אני בספק.

כמובן שתוכלו ליצור בעצמכם גם מדבקות לשפה היפנית עם מדבקות וכמה חומרי גלם המון השקעה וכמה שעות פנויות.

בכדי ליצור את המדבקות האלה תצטרכו טמפלייט למקלדת בגודל שלכם(תוכלו להיעזר באתרים השונים שעוסקים בזה ופשוט תצטרכו למדוד ולהקיש את גודל המקלדת שלכם ורק להדפיס) ולאחר מכן רק לכתוב את האותיות היפניות, להוסיף דבק מתחת למדבקות, לסדר את המדבקות באיזה סדר שתרצו ויש לכם מקלדת עם השפה היפנית !

שימו לב שבדרך כלל בהכנה ביתית אם אין לך את החומרים הטובים ביותר כנראה שהמדבקות יצאו לא ברמה גבוהה ולא איכותיות מספיק ולכן אני אישית ממליץ לקנות.

לסיום, מקווה שהבנתם את המדריך, הוספתי לכם גם סרטונים כדי שהתהליך יהיה לכם יותר קל. זה עוד שלב חשוב בדרך ללימוד יפנית. בהצלחה!

אודות admin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *